Støvposer

Sørg for å alltid ha nok støvposer på lager

Sørg for å alltid ha nok støvposer på lager

Når man har ansvaret for at alt er i orden i form av utstyr og rengjøringsartikler er det ikke særlig gøy når det ikke er igjen flere støvposer eller andre ting som de ansatte trenger. Jeg har opplevd det hjemme, at jeg hadde glemt å kjøpe nye før jeg hadde behov for en, men der jeg hjemme liksom godt kan tømme ut litt av posten i søpla for så å støvsuge videre, kan man ikke akkurat gjøre det på en arbeidsplass.

Når man har en administrativ rolle et sted som jobber med rengjøring er det nemlig alfa og omega at man forstår at den aller viktigste delen av jobben man sitter med er å legge til rette for de ansatte som bruker arbeidstiden sin på å gjøre rent dag ut og dag inn og at de alltid har det de trenger. At det ikke er flere Støvposer går liksom bare ikke, så det å bestille i god tid er det man burde gjøre. 

Ha alltid støvposer på lager

Det å alltid ha Støvposer og alle de andre tingene som det går mye av i en hverdag der rengjøring daglig står på agendaen er en av de beste tingen man kan gjøre når man er ansvarlig for utstyr. Det er faktisk med på å øke trivselen til de ansatte at de alltid vet at de kan være sikre på at det alltid er det de trenger tilgjengelig når de trenger det og at de ikke skal gå til den som er, eller burde være, ansvarlig og be om at det blir bestilt mer.

Effektivitet er en viktig del av hverdagen når man løser praktiske oppgaver som rengjøring og jeg vet at de ansatte hos oss har en bedre arbeidshverdag når de kan stole på at vi gjør jobben vår i bra nok, sånn at de kan det også.